SPOLOČNE je to výhodnejšie

SPOLOČNE = CENTRÁLNE

Centrálne zásobovanie teplom je spôsob vykurovania, ktorý odberateľom prináša rad výhod.

SPOLOČNE je to bez starostí

SPOLOČNE je to bezpečnejšie

SPOLOČNE je to ekologickejšie

SPOLOČNE je to modernejšie

SPOLOČNE je to lacnejšie

A čím viac odberateľov je napojených na jeden zdroj, tým je cena pre jednotlivca nižšia.

Publikované 23. Septembra 2019

RTVS - Ranné správy - Ing. Stanislav Janiš - Ochrana ovzdušia - úloha systémov CZT

 

Od začiatku roka bola vo viacerých oblastiach na Slovensku vyhlásená smogová situácia. Týkala sa napríklad Ružomberka, Martina, Jelšavy či Nitry. Odborníci upozorňujú na zdravotné riziká, smog totiž dokáže ohroziť zdravie. Najviac to pociťujú citlivejšie skupiny ľudí, teda dôchodcovia, deti, tehotné ženy či ľudia trpiaci dýchacími problémami. Jedným zo zásadných faktorov ovplyvňujúcich znečistenie ovzdušia a vytváranie smogu je okrem dopravy aj vykurovanie. Aké opatrenia tomu zabránia si rozoberieme so Stanislavom Janišom zo Slovenského zväzu výrobcov tepla. Dobré ráno.

"Prehrať na Youtube"

 

Publikované 23. Septembra 2019

Ranné správy RTVS - 1.3.2018 - hosť v štúdiu Ing. Stanislav Janiš - téma - Znečistenie ovzdušia smogom

nam z relácie "Ranné správy" odvysielanej na RTVS dňa 1.3.2018 - redaktorka RTVS Dáša Hodálová - Hosť Ing. Stanislav Janiš, predseda predstavenstva SZVT - na tému "Znečistenie ovzdušia smogom"

"Prehrať na Youtube"

 

Publikované 8. Marca 2018

TV Markíza – Vyúčtovanie tepla (9.5.2016)

Publikované 16. Mája 2016

Veľké teplárne chcú dodávať aj chlad - uverejnenené na www.magazin.reality.sme.sk - dňa 9.5.2016

Publikované 15. Mája 2016

ROZHOVOR - Teplári potrebujú viac slobody, inovácie a regulácia nejdú dokopy - uverejnený na www.energia.dennikn.sk - 5.5.2016

Publikované 14. Mája 2016

TA3 – Centrálne systémy kúrenia môžu znížiť spotrebu energií i produkciu emisií - (4.5.2016)

Publikované 13. Mája 2016

SPOLOČNE je to MODERNEJŠIE - Konferencia SZVT (4.5.2016)

 

Význam systémov centrálneho zásobovania teplom je na Slovensku často spochybňovaný rôznymi "odborníkmi". Ich motívom však nie je snaha o objektívnu a argumentmi podloženú diskusiu, ale často ich vlastný obchodný alebo politický záujem. Aj preto je takáto "odborná diskusia" veľmi povrchná, bez znalosti základných faktov, bez zvažovania skutočných argumentov z oblasti energetickej efektívnosti, ekonomickej výhodnosti, či dopadov na životné prostredie a zdravie.

Niekedy sa to javí, akoby systémy centrálneho zásobovania teplom na Slovensku boli pozostatkom minulých čias, ktorý nemá nárok ani oprávnenie na svoju budúcnosť. Ale je to skutočne tak? Sú systémy CZT skutočne iba reliktom minulosti? Ako to je v iných vyspelých európskych krajinách? Odpovede na tieto otázky nájdete v priložených prezentáciách a na videozáznamoch z konferencie

Videozáznam z konferencie a prezetnácie všetkých prednášajúcich nájdete TU:

http://www.teploslovenska.sk/aktualne

Publikované 12. Mája 2016

Tlačová správa - Európski experti potvrdili, že centrálne vykurovanie je cesta k čistej nízkouhlíkovej energii (4.5.2016)

Podľa energetických expertov zo západnej Európy existuje zásadný rozdiel vo vnímaní výhod centrálneho zabezpečenia vykurovania miest medzi Slovenskom a západnou Európou spolu s ďalšími vyspelými krajinami. Zatiaľ čo vyspelé krajiny považujú centrálne vykurovanie za efektívnejšie a ekologickejšie, na Slovensku stále chýba komplexnejší pohľad.

Celú tlačovú správu čítaj TU:

Publikované 11. Mája 2016

TA3 - Majitelia domových kotolní zanedbávajú kontroly, hrozia im pokuty (30.3.2016)

Majitelia domových kotolní zanedbávajú kontroly, hrozia im pokuty (30.3.2016)

Celý príspevok nájdš TU: 

 http://www.ta3.com/clanok/1081004/majitelia-kotolni-zanedbavaju-ich-kontroly-hrozia-im-pokuty.html

 

 

Publikované 1. Apríla 2016

Tlačová správa - Bezpečnosť slovenských kotolní – je čas na jarnú údržbu (10.3.2016)

Najvhodnejší čas na servis tepelného kotla je práve na jar po vykurovacej sezóne. Servis a správna údržba kotla dokážu ušetriť až 25% spotreby za energie. Nejde však len o spotrebu, ale najmä o bezpečnosť. Vlastníci , ktorí si nesplnia zákonnú povinnosť vykonať pravidelnú kontrolu kotolne, môžu spoločne čeliť pokute do výšky až 1600,- €.

Celú tlačovú správu čítaj TU:

Publikované 17. Marca 2016

Tlačová správa - Výhodný a rýchly servis centrálneho vykurovania presvedčil aj v mrazivej Kanade (9.2.2016)

Vykurovací kotol by mal fungovať približne 12 rokov. Pre udržanie životnosti kotla potrebujete primeranú a pravidelnú údržbu, ktorú dokáže zabezpečiť iba kvalifikovaný odborník. Ten kotolňu kontroluje podľa zákonných podmienok a v prípade signalizovania poruchy vie navodiť núdzový režim. Ak máte teda vlastné kúrenie, všetky servisné úkony si riešite sami. Výhody centrálneho vykurovaniauvádzaaj kanadský portál yellowpages.ca, podľa ktorého by sme vďaka centrálnemu kúreniu mali mať zdravší vzduch čí nižšie náklady na vykurovanie

Čítaj celú tlačovú správu TU:

Publikované 15. Februára 2016

TV Markíza - Čím viac odberateľov je napojených na jeden zdroj, tým je cena pre jednotlivca nižšia (6.1.2016)

[Markíza, Televízne noviny, 05.01.2016] čím viac odberateľov je napojených na jeden zdroj, tým je cena pre jednotlivca nižšia.

"Prehrať na Youtube"

Publikované 22. Januára 2016

Tlačová správa - Slováci nemenia svoje vianočné zvyky vo vykurovaní (5.1.2016)

Porovnanie správania Slovákov v oblasti zásobovania teplom za posledných 5 rokov ukazuje, že Slováci svoje zvyky nemenia.Spotreba teplej vody každoročne pred vianočnými sviatkami stúpa a svoj vrchol dosahuje práve počas Štedrého dňa, kedy je o 93% vyššia ako počas bežného pracovného dňa. Tento trend je dlhodobý a potvrdil sa aj v roku 2015. Spotreba tepla na vykurovanie, je závislá na vonkajšej teplote. Vianočné sviatky 2015 neboli z hľadiska priemerných vonkajších teplôt najteplejšie, ale najstabilnejšie.

Čítaj celú tlačovú správu TU:

Publikované 5. Januára 2016

Poradňa v Slovenskom rozhlase - Pozor na plytvanie teplom (5.1.2016)

Počas vianočných sviatkov sme sa mnohí „rozšupli" nielen v jedle, pití či darčekoch, ale podľa Slovenského zväzu výrobcov tepla aj v spotrebe teplej vody. Na Štedrý deň sme jej vraj minuli dokonca 2,5-krát viac než v iný bežný pracovný deň.

 Pozor na  plytvanie teplom

 Stiahnuť audio súbor

Publikované 5. Januára 2016

TV JOJ - Sviatky plné energie (26.12.2015)

[TV JOJ, Noviny, 26.12.2015] Prikúrenie v domácnosti o 1 stupeň Celzia nad štandard spôsobuje zvýšenie nákladov o 6%. Peňaženke nepomáha ani vykurovanie nábytku či vianočného stromčeka; vtedy plytváme sálavým teplom.

"Prehrať na Youtube"

Publikované 26. Decembra 2015

HNonline.sk - Predseda Predstavenstva Slovenského zväzu výrobcov tepla Miroslav Obšivaný aj o spotrebiteľskom správaní počas sviatkov

Počas sviatkov ľudia viac perú, pečú, umývajú riad, kúpu sa. Spotreba teplej vody sa preto značne zvyšuje. V predvianočnom období je to asi o 10 až 20 percent a na Štedrý deň dokonca až o 93 percent viac oproti bežného pracovnému dňu. Takisto rastie aj spotreba tepla na vykurovanie.

Celý článok čítajte TU:

 http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/nedoplatky-su-v-rukach-spravcu-1026699

Publikované 23. Decembra 2015

Tlačová správa SZVT – 400 teplárov cez Vianoce v službe (21.12.2015)

 400 teplárovcez Vianoce v službe

Cez vianočné sviatky domácnosti menia svoje štandardné správanie, rastie spotreba teplej vody a tepla. Spotreba teplej vody je na Štedrý deň najvyššia v roku.

  • Na službách a v teréne  je nepretržite v službách asi 400 ľudí, ktorí sa starajú o to, aby      zásobovanie teplom a teplou vodou fungovali bez problémov.
  • Prinášame niekoľko rád,  čo robiť v prípade poruchy tepla alebo teplej vody.

čítaj celú Ttlačovú správu TU:

Publikované 21. Decembra 2015

TV Markíza - Účet za teplo domova (14.12.2015)

[Markíza, Televízne noviny, 14.12.2015] vyhriate obývačky a teplú vodu sme si počas sviatkov bezstarostne užili aj vďaka pracovníkom dodávateľov tepla.

"Prehrať na Youtube"

Publikované 14. Decembra 2015

Ako postupovať v prípade porúch dodávky tepla a teplej vody cez sviatky

V Teleráne (7.12.2015) na TV Markíza Ing. Obšivaný v dvoch vstupoch hovoril o tom, ako postupovať v prípade porúch dodávky tepla a teplej vody cez sviatky.

Prvý vstup o 6.08 hod.

"Prehrať na Youtube"

 Druhý vstup o 7.13 hod.

"Prehrať na Youtube"

Publikované 7. Decembra 2015